Moderní Tamagoči do vašich mobilů. To je Peridot

Světlo světa spatřila kombinace Pokémon GO, Tamagoči a Nintendogs. Vývojáři prvního jmenovaného hitu totiž dnes celosvětově na mobily a tablety s operačními systémy Android a iOS vydali Peridot. Hru si bezplatně stáhnete z Google Play Store a Apple App Store.

Peridot je AR hra, taktéž známá jako Augmented reality. V každé takové hře je vaše prostředí v realitě obohaceno o virtuální rozšíření, se kterým interagujete. Krásným příkladem takového titulu je velmi populární a oblíbené Pokémon GO.

V Peridot budete po světě objevovat tvory, kterým se říká Peridoti. Ti na tisíce let usnuli a nyní se probouzí do zvláštního světa, který neznají, a je pro ně nebezpečný. Je ve vašich rukách se o tyto tvorečky postarat a zajistit, aby vznikla další generace, která přežije. Budete se totiž o ně starat od miminka až po dospělost, kdy je budete muset krmit, mazlit se s nimi, trénovat je a hrát si s nimi.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Podle slov společnosti Niantic by každý Peridot měl být unikátní. Měl by mít jedinečný vzhled, různou osobnost a zvláštní schopnosti. Při vytváření nové generace hra kopíruje skutečnou genetiku a využívá princip DNA na vytvoření nového potomka. Tedy vzít půlku vlastností od každého rodiče a promíchat je, aby vznikl jedinečný tvor. Cílem je diverzifikovat druh a pomoci mu tak přežít. Budete se tedy snažit vylíhnout mláďata různých archetypů, mimo jiné jednorožce, páva, geparda, berana nebo králíka. K vylíhnutí pak budete potřebovat hnízdo, která vám umožní lehce ovlivnit, jak bude vaše mláďátko vypadat.

V čem je hra unikátní, tak jsou potřeby Peridotů. Každý z nich chce něco jiného, buď budete muset ujít několik kilometrů, najít specifické prostředí, aby si váš mazel našel správnou potravu, nebo se prostě jen seznamovat s ostatními kamarády.