Hity brněnského studia Madfinger Games nezaniknou

Dobrá zpráva. Mobilní hity nezávislého českého studia Madfinger Games, jako jsou Dead Trigger 2, Unkilled a Shadowgun Legends, nezaniknou. Tým, který sídlí v Brně, dnes informoval, že o jeho starší hry se postará společnost DECA Games, zatímco se vývojáři budou plně soustředit na přechod z mobilní platformy na počítače.

„Na našich hrách nám velmi záleží a jsme opravdu vděční fantastické komunitě stovek milionů hráčů, díky níž je naše studio tím, čím je dnes,“ řekl Marek Rabas, Creative Director a CEO MADFINGER Games. „Náš nový projekt vyžaduje naši plnou pozornost a uvědomili jsme si, že našim předchozím titulům nemůžeme věnovat tolik péče, kolik bychom chtěli.“

Společnost DECA Games byla po mnoha měsících hledání vybrána jako ideální partner pro podporu a vylepšení předchozích her Madfinger Game. Jejich zkušenosti s revitalizací starších her jsou bezkonkurenční a fanoušci mohou v příštích letech očekávat mnoho nových zážitků a zábavy.

„Chtěl bych všem poděkovat za dobrodružství, která jsme spolu prožili při tvorbě, podporování a hraní těchto skvělých her,“ pokračoval Rabas. „Bez vás všech by to nebylo možné. A všem našim fanouškům chci říct, ať se nebojí. Tohle není konec, ale nový začátek!“

DECA Games je nezávislé vydavatelství, které je součástí skupiny Embracer a je zcela zaměřeno na live operations. „Přebíráme a oživujeme hry, když stárnou nebo když je jejich původní vývojář už nemůže podporovat. Ke svým hrám a hráčům se chováme vždy s respektem a náš cíl je poskytovat věrným fanouškům našich her nepřetržitý cyklus zábavy a dobrodružství a vytvořit pro ně jedinečný herní zážitek,“ uvádí firma.

V Madfinger Games teď vytvářejí realistickou hardcore střílečku z pohledu první osoby pro počítače. Na mobily a tablety už nevyjde.