Za tyhle hry teď nejvíc utrácení čeští hráči na Steamu

Společnost Valve otevřela novou sekci obchodu služby Steam, zaměřuje se na nejpopulárnější hry a díky filtru regionu odhaluje, za jaké hry v současné době nejvíce utrácejí čeští hráči.

Cílem žebříčků je nahradit stávající stránku „Statistiky služby Steam“ a poskytnout lepší informace o tom, co právě letí. Nové žebříčky nejprodávanějších her jsou navíc založeny na celkových tržbách, takže zahrnují i DLC a transakce ve hrách, díky čemuž z nich lze vyčíst jak počáteční, tak dlouhodobější zájem zákazníků. Tato nová metoda výpočtu tržeb se rozšiřuje po celém obchodě, včetně záložky „Nejprodávanější“ na domovské stránce nebo stránek/center žánrů a značek.

Stránka s přehledem

Nová stránka Žebříčky služby Steam nabízí rychlý přehled nejprodávanějších a nejhranějších her, informuje o aktuálním počtu hráčů online a lze z ní snadno přejít na nejnovější týdenní a měsíční žebříčky.

Plus nechybí odkazy na staré známé stránky Hardwarový a softwarový průzkum, Statistiky stahování a Statistiky podpory služby Steam.

Momentálně nejprodávanější hry

Sekce s nejprodávanějšími hrami aktualizované v reálném čase jsou v obchodě služby Steam dostupné už déle než dekádu, někde dokonce filtrované dle značek, žánrů nebo témat, jak si můžete sami ověřit návštěvou libovolného centra značky/žánrů či prohledáním obchodu a seřazením výsledků dle nejprodávanějších. Nyní jsou tyto funkční základy rozšířeny o následující vylepšení:

Počet týdnů v žebříčku – U her lze nově vidět, kolik týdnů strávily v žebříčku nejprodávanějších.

Týdenní změna v pozici – U každé hry je také nově možné vidět, jak se (pokud vůbec) změnila její pozice v žebříčku oproti minulému týdnu.

Přepínání regionů – Pro sadu nejpopulárnějších zemí jsou generovány specifické žebříčky nejprodávanějších her, takže lze porovnávat zájmy zákazníků napříč regiony.

Celkové tržby – Žebříček aktuálně nejprodávanějších her je počítán podle tržeb ze všech zdrojů, takže jsou zahrnuty všechny edice dané hry (standardní, deluxe apod.) a také všechna DLC a transakce provedené přímo ve hře. Pokud se však nějaké DLC prodává obzvlášť dobře a samo za sebe se dostane na žebříček, je uvedeno navíc i odděleně od své základní hry, aby pod ní „nezapadlo“.

Tohle jsou teď nejprodávanější hry v České republice:

Momentálně nejhranější hry

Žebříček nejhranějších her zahrnuje 100 nejpopulárnějších her založených na momentálním počtu hráčů a je doplněn ukazatelem nedávného maxima v každé z těchto her. Žebříček lze také přepnout na zobrazení tříděné podle denního počtu hráčů, takže hry budou seřazeny v závislosti na tom, kolik unikátních hráčů si je celkem zahrálo za posledních 24 hodin.

Nejprodávanější hry týdne

Nové týdenní žebříčky zahrnují 100 nejprodávanějších her podle tržeb za uplynulý týden, který vždy začíná a končí v pondělí v 19.00 našeho času. Tyto žebříčky dále ukazují, kolik týdnů v řadě v nich každá hra strávila, a nechybí ani změny v pozicích oproti minulému týdnu.

Historie žebříčků také nekončí minulým týdnem a kdo chce, může se proklikat až do roku 2005, kdy byly ve službě Steam v prodeji celé tři hry. Nebo se můžete vrátit do týdne po 21. březnu 2017, kdy vyšla hra PUBG a ihned opanovala všechny žebříčky.

Na vše se můžete podívat sami zde.

Zdroje: Steam