Diablo Immortal bude mít silného konkurenta

Nedávno vyšla mobilní mlátička Diablo Immortal, která je, i přes svou temnou stránku v podobě systému mikrotransakcí, velice úspěšná. V podstatě by se dalo až říct, že nemá konkurenci. Populárnější hru na hrdiny, kde mlátíte příšery, démony a další nepřátele, jen těžko najdete.

To se ale možná změní. Šanci na rozdrcení Diabla Immortal v souboji o nejlepší mobilní hru na hrdiny totiž získá i bezplatné Path of Exile. Oblíbená mlátička z roku 2013, která se odehrává ve fantasy světě plném zla, obdrží mobilní port. Po několika letech čekání a diskutování známe datum, kdy nám budou odhaleny všechny důležité detaily. Odpůrce mobilního Diabla potěší třeba díky tomu, že platící hráči nebudou nikterak zvýhodněni nad těmi, jež si chtějí hru užít i bez  zbytečných investic.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Bohužel nevíme, kdy přesně Path of Exile Mobile vyjde. Za necelý rok, konkrétně 29. – 30. července 2023, nás ale čeká velkolepá akce ExileCon. Zájemci, kteří vyrazí až na Nový Zéland, si budou moci titul dokonce zahrát.

V přípravě je i titul Path of Exile 2 určený počítačům a herním konzolím. Ten nabídne novou příběhovou linku směřující ke konci kampaně původní hry. Těšit se můžeme třeba na nový systém dovedností a tříd vzestupu. Vylepšen má být i engine, díky čemuž bychom se měli dočkat lepší optimalizace a pravděpodobně také modernějších grafických efektů.