Diablo Immortal už hrálo 30 milionů lidí, nyní má ale velký problém

Lidé, jež hrají nebo v minulosti hráli Diablo Immortal, se dělí na dvě hlavní skupiny. První hru zbožňuje, třeba z důvodu, že je chytlavá a nabízí velice pěknou grafiku. Ta druhá ale titul vyloženě nesnáší, například kvůli agresivním mikrotransakcím a systému, který zvýhodňuje platící hráče. I přesto se ale novému přírůstku do série Diablo podařilo dosáhnout hranice 30 milionů hráčů.

Za první dva týdny od vydání se Diablu Immortal podařilo zaujmout 15 milionů hráčů, kteří utratili něco okolo 24 milionů dolarů (v přepočtu neuvěřitelných 576 milionů korun). Server SensorTower, který se zabývá analýzou mobilního trhu, nyní zveřejnil ještě ohromnější čísla. Studio Blizzard si díky hráčům utrácejícím peníze v novém Diablu přišlo na více než 100 milionů dolarů, v přepočtu na koruny je to více než 2,4 miliardy.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Není se vlastně čemu divit. Spousta tvůrců internetového obsahu se vrhla na vlastní pěst vyzkoušet, jaké to je, když do Diabla Immortal investují obrovské peníze. Jedním takovým byl i jtisallbusiness, jenž utratil něco okolo 100 tisíc dolarů (v přepočtu 2,4 milionu korun). Pak ale narazil na velice závažný problém.

Vybavení, které díky své vysoké útratě získal, dosahuje tak vysoké úrovně, že mu hra nedokáže najít rovného protivníka v soubojích hráč proti hráči. Vývojáře z Blizzardu se pochopitelně snažil kontaktovat, a to prostřednictvím fóra a Twitteru. Obdržel odpověď, že se o problému ví, od té doby se však situace nikterak nezměnila. Nyní zvažuje žádost o vrácení peněz. Na celé vysvětlení tvůrce se můžete podívat ve videu níže. 

Zdroje: Eurogamer, PC Gamer