Hit Papers, Please míří na mobily

Papers, Please nabídlo šedou atmosféru práce kontrolora dokladů na hraničním přechodě fiktivního státu Arstotzka, silně inspirovaném Sovětským svazem. Koncept přitáhnul ohromné počty fanoušků. Vždyť si i napříč kritiky hra odnášela takřka perfektní hodnocení.

Teď konečně tvůrce této hry Lucas Pope připravuje její mobilní verzi. Děje se tak po takřka devíti letech od původního vydání v roce 2013. Obrázek ilustrující mobilní verzi připojil ke tweetu, který ohlašuje, že se na mobily legendární titul dostane už 5. srpna.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Jedna věc se od původní počítačové verze mění výrazně, hrát se na telefonech totiž bude ve vertikálním rozpoložení („na stojato“), aby všechny důležité prvky hry byly jednoduše ovladatelné i na mnohem menší herní ploše.

Na mobily se ale jinak dostane kompletní hra, jakou můžete znát z počítačů. Nebude tak chybět ani nekonečný režim. Co se ale změní, tak je pouze jedno vylepšení stánku a lehce pozměněné časomíry, aby byla hra zábavná i na mobilu. Jinak je podle Popa přenastaveno jen množství peněz za uchazeče zpracované po šesté hodině.