Chcete si zahrát mobilní hry na počítači? Google vám pomůže!

S příchodem Windows 11 se očekávalo mnohé, včetně jedné vlastnosti, kterou leckterý hráč velmi ocení. Tou vlastností je schopnost spustit na počítači aplikace a hry, které běžně běží na zařízeních se systémem Android. Bohužel doposud tahle funkce nefunguje, jelikož se vše odvíjí od Amazon App Store, který ale zatím nevydal stabilní verzi ve všech regionech.

Aby se zaplnila tahle díra po zmíněné funkci, přichází Google s vlastním řešením. To nese jméno Play Games for PC. Zmíněná služba je zatím v testovací fázi, ale vývoj postupuje zdárně kupředu. Díky tomu je zde zajímavá možnost, jak nainstalovat oblíbené aplikace z mobilu přímo na váš počítač, a navíc není k tomu potřeba vlastnit Windows 11.

Tato aplikace byla oznámena už v prosinci minulého roku a do testovací fáze vstoupila už v lednu pro Hongkong, Jižní Koreu a Tchaj-wan. Nyní se beta verze rozšířila do Thajska a Austrálie. Dostupná bude i synchronizace napříč všemi zařízeními a podporovat bude zadávání skrze myš a klávesnici.

Nabídka dostupných aplikací a her se bude v různých částech světa lišit, ale mezi slíbenými tituly zaručeně najdeme i takové pecky, jako je Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival: The Joker Collaboration a Three Kingdoms Tactics.

Co nejeden člověk ocení, tak je i slib od samotného Googlu. Údajně tato aplikace bude vyžadovat minimální systémové požadavky. Od poslední aktualizace se ale nijak rapidně nezměnily, a tak je potřeba minimálně osmijádrový procesor, „herní“ grafickou kartu, 8 GB RAM a 20 GB volné paměti na disku.

Zdroje: androidpolice