Downhillové šílenství Descenders míří na mobily, takto se bude hrát

V roce 2019 byla pro počítače a herní konzole vydána hra Descenders, která vás vezme do světa downhillu. Na kole tedy vysokou rychlostí sjíždíte tratě v lesích, skáčete a děláte různé triky. Hra si zakládá i na propracovaném ovládání, které nám umožní kontrolovat každý pohyb jezdce. Jednotlivé tratě přitom vytváří z části počítač.

Titul si mnoho hráčů zamilovalo, nasvědčují tomu i extrémně kladné recenze na platformě Steam. Možná to i motivovalo vývojáře k tomu, aby jej přenesli i na mobilní zařízení. Vydavatelství No More Robots ve videu na YouTube odhalilo, jak se hra na telefonu hraje.

Všechny pohyby cyklisty se ovládají dvěma joysticky. Přepínat budeme moci mezi pohledem první a třetí osoby. To v praxi znamená, že vše uvidíme očima samotného jezdce nebo osoby, která ho následuje. Úrovně si zvolíme na speciální mapě a dopředu si budeme moct třeba zjistit, zda se v ní nachází hodně zatáček. Na videu si můžeme také všimnout úkolů a výzev.

Descenders vyjde pro Android a iOS už 4. srpna, k předobjednání je titul dostupný v obchodech Google Play i App Store. Stát bude zhruba 250 Kč. K nákupu poté můžete využít bezpečnou platbu přes operátora.

Zdroje: YouTube