Kritizované Diablo Immortal vydělává hromadu peněz

Diablo Immortal hned po vydání čelilo obrovské vlně kritiky, a to hlavně kvůli mikrotransakcím. Nákupy totiž ovlivňují i sílu postavy, usnadňují tak průběh hráčům, kteří si připlatí. Lidé ze serveru Bellular News dříve dokonce spočítali, že vylepšení hrdiny na maximální úroveň může stát klidně i 2,5 milionu korun.

Hráči ale přes veškerá špatná hodnocení a nadávky do Diabla Immortal sypou obrovské peníze. Data ze serveru Appmagic uvádí, že za dva týdny od vydání titulu si vývojářské studio přišlo na více než 24 milionů dolarů, to je v přepočtu téměř 563 milionů korun.

Velké popularity se titul dočkal ve Spojených státech, nákupy z tohoto území totiž tvoří 44 % výdělku. Po USA následuje Jižní Korea, transakce jejích obyvatel tvoří 23 % celkového výdělku. Poté následuje Japonsko s 8 %, Německo s 5 % a Kanada se 3 %. Zbytek je složen z útrat hráčů žijících v jiných zemích.

Z pohledu hodnocení se ale pořád jedná o propadák. Na platformě Metacritic si hra vysloužila 0,3 z 10 od lidí hrajících na počítači, 0,4 z 10 pak od lidí hrajících na telefonech či tabletech od Apple. V Belgii a Nizozemí byl titul dokonce zakázán, a to kvůli přísným zákonům omezujícím hazard.

Na druhou stranu, Diablo Immortal nabízí dvacetihodinovou příběhovou kampaň pro jednoho hráče. V té není nutné platit za lepší vybavení svého hrdiny.

Zdroje: PocketGamer