Babička popohání vývojáře, aby vydali Elder Scrolls 6

Youtuberka Shirley Curry je v komunitě hráčů známá také jako Skyrim Grandma (v překladu Skyrimová babička). Do hry na hrdiny s názvem The Elder Scrolls V: Skyrim se zamilovala, což je vzhledem k jejímu věku obdivuhodné. Tento názor sdílí více než jeden milion fanoušků na sociální síti YouTube. Nyní si ale přeje, aby studio Bethesda Softworks s vývojem následujícího dílu videohry spěchalo, prý si jej chce zahrát dřív, než zemře.

Titul Elder Scrolls 6 je zatím ve fázi před-produkce, studio je zaneprázdněno vývojem vesmírné hry Starfield, jíž bychom se měli dočkat v následujícím roce. Pracovalo se na ní přes sedm let, nového Elder Scrolls bychom se tak měli dočkat nejdříve za 5 let.

Tuto informaci ale nemůžeme prezentovat jako fakt. Minimálně ne od chvíle, kdy Shirley Curry odpověděla na otázku „Co byste ráda řekla řediteli Bethesdy, kdyby se zde nacházel osobně?“. Shirley se zasmála a řekla: „Požádala bych ho, aby mi dal nějakou super hru, a poprosila bych ho, aby si pospíšil s dokončením The Elder Scrolls 6. Ráda bych si zahrála, než zemřu.“

Fanouškům série i Shirley Curry osobně budeme přát, aby se tato výzva naplnila. Při troše štěstí a podobných výzev se třeba zázrak skutečně stane.