Zahrajte si počítačovou hororovku zdarma na telefonu

Cloudové hraní je poslední dobou ohromnou a velice oblíbenou technologií. Díky němu si můžete zahrát náročné počítačové a konzolové tituly na skoro kterémkoliv zařízení, třeba na telefonu. Vývojářské studio Capcom se spojilo s Googlem a pomocí technologií Stadia vydalo demoverzi populární hororové hry Resident Evil Village, ke hraní je potřebný pouze internetový prohlížeč Chrome nebo Safari.

To v praxi znamená, že tento titul určený počítačům a konzolím spustíte třeba i na telefonu se systémem Android či iOS. Ovládat jej můžete pomocí dotykových tlačítek na obrazovce nebo připojeným ovladačem. Podporována je pochopitelně i klávesnice a myš na PC. Hrát můžete v maximálním rozlišení FullHD (1080p).

Nutné je myslet na to, že abyste dosáhli nejlepší grafiky, potřebujete rychlý a stabilní internet. Hra totiž neběží na vašem počítači/mobilu/tabletu, nýbrž na vzdáleném serveru, k vám domů se tak dostane pouze něco jako interaktivní video.

Do akce se můžete vrhnout už nyní, a to zde. Demo hry nevyžaduje registraci a ani poplatek. Prozkoumat můžete vesnici i hrad, postup se vám ale bohužel neukládá, pokud se tedy chcete dostat až do konce, musíte hrát nepřetržitě.

Zdroje: Tisková zpráva