Hráči už v Pokémon GO utratili hromadu peněz

Hráči běhají po městě, navštěvují památky nebo jiná zajímavá místa, a přitom chytají kreslené potvůrky. Co je to? No přece Pokémon GO. S námi je zde už od roku 2016 a byť se to na první poslech může zdát jako šílenost, spoustu lidí motivovala chodit ven a stýkat se s jinými hráči. Studio Niantic nyní může oslavovat, protože jejich výtvor překonal důležitý milník.

Hráči už za oblečky a další předměty, které většinou spíše zkrášlují vaši postavičku a nedávají vám velkou výhodu nad jinými hráči, utratili přes 6 miliard dolarů. To je v přepočtu více než 137 miliard Kč. Tuto hranici pokořilo jen několik her, třeba Clash of Clans, PUBG Mobile, Candy Crush Saga nebo Honor of Kings. 

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Není vlastně divu, že se to povedlo i Pokémon GO, je totiž už několik let jednou z nejpopulárnějších mobilních her vůbec, nainstalovalo si ji přes 678 milionů hráčů. Nejvíce peněz utratili Američané, konkrétně více než 2,2 miliardy dolarů (přes 50 miliard korun), za nimi následují Japonci a Němci. Data pocházejí od analytické firmy Sensor Tower.

Zdroje: Eurogamer