Peklem v Diablu Immortal nejsou nepřátelé, ale mikrotransakce

Bezplatná akční rubačka Diablo Immortal zažívá krušné časy. Na jednu stranu si hráči pochvalují dlouhou herní dobu (20 hodin příběhu), zábavnou hratelnost a dobrou optimalizaci (až na některé telefony od Samsungu). Na stranu druhou hráči, kteří dohráli příběh, tak si stěžují na peklo s mikrotransakcemi.

Ve hře Diablo Immortal jsou tři cesty postupu: zkušenostní úrovně (XP), úroveň vybavení a legendární drahokamy. První dvě jsou každému fanouškovi série (nebo žánru) dobře známé, ale legendární drahokamy je o něco složitější získat, protože jsou náhodné a extrémně vzácné... do té míry, že je nyní neplatící hráči nemohou získat.

To je dost, dost nefér. Není divu, že zaznívají slova jako pay-to-win, tedy zaplať a vyhraj. Lidé z Bellular News dokonce vypočítali, že pokud byste chtěli mít svou postavu vylepšenou na maximum, bude vás to stát až 110 tisíc dolarů. V přepočtu více než 2,5 milionu korun.

To je opravdu hodně peněz. Tohle sráží celé Diablo Immortal a společnost Blizzard. Mnohem lepší by bylo, kdyby se vývojáři zaměřili na prodej kosmetických předmětů, nikoliv vybavení, které v závěrečné fázi rozhoduje o výhře nebo prohře v soubojích s jinými hráči.

Zdroje: Bellular News