Warhammer 40,000: Warpforge láká na vesmírné bitvy

Warhammer 40,000 je desková hra zasazená do obsáhlého vesmíru plného vojáků, monster a vozidel. Běžně se tak můžete setkat s orky nebo temnými anděly. Přenášení hrdinů z oblíbeného světa do videoherních adaptací je v poslední době trendem. Už možná tušíte, že právě Warhammer 40,000 bude tématem další videohry.

TIP: Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování.

Ta ponese podtitul Warpforge a využívat budete karty, a to buď na mobilních zařízeních nebo na počítači pomocí služby Steam. Hru, která se odehrává ve 41. tisíciletí, si vzalo na starost studio Everguild. Vývojáři slibují, že zde bude obsaženo několik nejznámějších armád z prostředí Grimdark, díky pravidelným rozšířením navíc dorazí další obsah.

Jak už jsme psali, svět Warhammer 40,000 je co se všelijakých postav týče velmi rozmanitý. Na onu širokou škálu hrdinů láká i trailer k Warpforge. Odhalené kartičky trochu nastiňují herní systém, na každé z nich se nachází číslo v modrém kolečku, které zřejmě udává něco jako počet many potřebný k jejímu vyložení. Hodnoty v zeleném a červeném rámečku by mohly vyjadřovat životy a poškození. Mimo to karty nabízí i speciální efekty, o nichž se snad něco dovíme později. Dostupná bude kampaň pro jednoho hráče, hodnocený herní mód a pro ozvláštnění se zde vyskytnou i módy limitované.

Zatím bohužel neznáme přesné datum, kdy bezplatné Warhammer 40,000: Warpforge dorazí. Pokud nedojde k žádným problémům, stane se tak někdy v následujícím roce.

Zdroje: Tisková zpráva