PlayStation hity si zahrajeme na mobilech?

God of War, Horizon, The Last of Us, Ghost of Tsushima, Ratchet & Clank, inFamous, Gran Turismo… To je jen několik ze známých her od PlayStation Studios. Některou z těchto značek můžeme v budoucnu potkat na mobilech a tabletech.

Sony se v posledních letech nebojí čím dál více experimentovat. Příkladem je prozkoumávání mobilního trhu s „nádhernými PlayStation sériemi“. Díky tomu tak na mobilech nalezneme několik titulů od Anapurna Interactive, Journey nebo The Unfinished Swan.

V následujících letech chce být Sony v tomto segmentu ještě agresivnější a do roku 2025 by chtěla vydávat 20 % svých titulů na chytré telefony a tablety. Přitom chce firma spolupracovat s respektovanými, stálými a úspěšnými herními vývojáři, aby rozšířili své produkty dál a k více hráčům. Jednou ze snah je i docílit hraní her napříč různými platformami.

Tato skutečnost je velmi zajímavá, hlavně kvůli tomu, že bychom se v budoucnu mohli dočkat více online her, které lze hrát jak na konzolích PlayStation, tak i přes mobily. Zářným příkladem je například Genshin Impact, který momentálně válí na všech zařízeních, kde se dá hrát.

Zdroje: Tisková zpráva