Fortnite bude fungovat díky GeForce Now na iOS a Androidu

Cloudová služba streamování her od společnosti Nvidia bude rozšířena o dotykové ovládání. Prvním titulem je Fortnite, který si budou moci uživatelé GeForce Now vyzkoušet na chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem Android, a dokonce i iOS.

Fortnite se tak po velkých turbulencích vrátí na mobilní zařízení od společnosti Apple, ale pouze prostřednictvím GeForce Now, respektive internetového prohlížeče Safari. Na Androidu bude zase nutné stáhnout speciální aplikace GeForce Now. V obou případech chce Nvidia otestovat dotykové ovládání. Pokud chcete pomoci, můžete se zaregistrovat do nadcházející uzavřené bety.

„Do bety se mohou registrovat všichni členové GeForce Now a pomohou tak otestovat kapacitu serverů, kvalitu grafiky a zejména funkčnost nových ovládacích prvků uzpůsobených pro dotykové displeje. Členové budou do beta verze přijímáni po skupinách v průběhu následujících týdnů,“ uvádí tisková zpráva Nvidie. Úrovně Priority nebo RTX 3080 hráčům nabízí přednostní přístup k serverům a delší dobu relace, placené členství GeForce Now však k účasti není nutné.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to pro Google Play i App Store.

Připomeňme, že v dlouhém soudním sporu společností Epic Games a Apple nevyhrála ani jedna. Soud nepřikázal Applu vrátit Fortnite na App Store, ale místo toho přikázal, aby firma povolila externí platby v aplikacích a hrách. Epic zase musel Applu zaplatit 30 procent ze zisku iOS verze Fortnite za dobu, kdy ve hře byla alternativní platební metoda.

Další hry s dotykovým ovládáním

Cloudové hraní na chytrých telefonech je pro vydavatele skvělou příležitostí, jak dostat své tituly do rukou více hráčů. Zejména ve verzích vhodných pro ovládání na dotykových displejích. Počítačové hry nebo herní enginy, jako je Unreal Engine 4, které podporují dotykové funkce systému Windows, mohou snadno umožnit podporu takového ovládání v rámci GeForce Now.

Společnost Nvidia spolupracuje s dalšími vydavateli, aby se GeForce Now rozrostla o další hry s podporou integrovaného ovládání na dotykových obrazovkách. Jejich hry se tak dostanou k milionům nových hráčů se zařízeními na OS Android a iOS Safari.

Zdroje: Tisková zpráva