Na jaře končí Forza Street

Na jaře se rozloučíme s bezplatnými závody Forza Street, které byly na jaře 2019 spuštěny pro Windows 10 a o rok později pro Android a iOS. Na spin-offu známé závodní série pracovalo studio Electric Square, autoři Miami Street.

Městské noční prostředí a rozmanitý seznam vozidel si ale hráči už dlouho užívat nebudou. Během letošního jara bude Forza Street vypnuta. Důvody odhaleny nebyly, tým akorát zmiňuje, že využije zkušenosti z Forza Street při vytváření budoucích projektů.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to pro Google Play i App Store.

Pokud patříte mezi hráče Forza Street a v posledních 30 dnech jste zakoupili herní měnu, budou vám peníze vráceny. Poslední aktualizace hry proběhla 10. ledna. Došlo k uzavření obchodu, spuštění speciálních událostí, nastartování slev a rychlejšího dobíjení energie, jež je nutná pro závodění. To byl ostatně největší kámen úrazu, Forza Street nutila hráče utrácet skutečné peníze za energii. Druhým možný důvodem je samotná hratelnost, ta totiž není postavena na řízení aut, ale spíše na klikání do obrazovky/klávesy ve správný okamžik pro přidání plynu, využití boostu nebo kvůli brždění.

I přes tohle všechno si Forzu na mobilech můžete užívat, stačí si zaplatit Xbox Game Pass Ultimate a zahrát si například nejnovější Forzu Horizon 5 přes cloud.

V souvislosti se závodní hrou připomíná, že v TiMi Studios dle pracovního inzerátu vzniká nové Need for Speed pro mobily a tablety s operačním systémem Android a iOS.

Zdroje: GameSpot