Na mobily se může dostat nejen GTA, ale také Red Dead Redemption nebo Mafia

Společnost Take-Two včera oznámila největší akvizici v historii videoherního průmyslu. Za 12,7 miliardy dolarů kupuje Zyngu, specialisty na mobilní a prohlížečové hry, kteří dali světu hity jako FarmVille, Words with Friends nebo CSR Racing.

Take-Two se přes nákup Zyngy chce stát největším vydavatelem her pro mobily a tablety. K tomu má dopomoci vydání speciálních verzí známých titulů. V budoucnu tak můžeme očekávat, že se na mobily podívá nejen na letošek chystaná trilogie s GTA 3, GTA Vice City a GTA San Andreas ve vylepšené podobě, ale také další věhlasné značky jako Red Dead Redemption, Mafia, BioShock, NBA 2K, Civilization nebo XCOM.

Zynga má ve svých mobilních hrách měsíčně kolem 183 milionů aktivních hráčů. Tým v současné době chystá Star Wars Hunters pro mobilní zařízení a Nintendo Switch. Půjde o kompetitivní bojovou hru v arénách, která by měla dorazit v letošním roce, odehrává se po pádu Galaktického impéria a nabídne nejrůznější postavy, včetně lovců odměn, rebelů a imperiálních stormtrooperů.

Zdroje: Tisková zpráva