Tvůrci cheatů do PUBG Mobile prohráli soud. Kolik musí zaplatit?

Společnosti Krafton a Tencent vyhrály soudní spor proti hackerské skupině obviněné z distribuce cheatů do PUBG Mobile. Federální soudy ve Spojených státech i v Německu rozhodly ve prospěch obou společností. Hackerská skupina musí firmám zaplatit přibližně 10 milionů dolarů.

V soudním procesu bylo dokázáno, že skupina vytvářela a distribuovala hacky a cheaty ostatním uživatelům a tím poskytovala příjemcům ve hře nespravedlivé výhody. Hackerská skupina musí rovněž poskytnout podrobnosti o tom, jakým způsobem dokázala obejít zabezpečení hry.

„PUBG Mobile si užívají miliony hráčů po celém světě a my zajistíme rovné podmínky pro všechny,“ uvedl v tiskovém prohlášení Rick Li, producent hry PUBG Mobile. „Je smutné, že hackerské skupiny podkopávají férovost hry. Tyto rozsudky jsou jasným signálem, že podvádění nebudeme tolerovat.“

Společnosti Krafton a Tencent investují peníze ze soudního sporu do dalších technologií proti podvodům.

Na soudy se začátkem letošního roku obrátila také společnost Activision Blizzard, podala žalobu na webovou stránku EngineOwning, kde si kdokoliv může koupit cheaty do Call of Duty a dalších multiplayerových her, včetně série Battlefield, Halo Infinite nebo Titanfall 2.

Zdroje: Tisková zpráva