Televize od Samsungu a LG nabídnou hraní počítačových her přes cloud

Přes cloudové hraní si na svých mobilech a tabletech můžeme užívat spoustu skvělých her z nabídky předplatného Xbox Game Pass, zatímco GeForce Now je skvělá služba pro hráče se slabším počítačem. Je jasné, že cloud bude postupně důležitější a důležitější. Vidět to je na technologickém veletrhu CES, kde Samsung odhalil novou řadu chytrých televizorů, které mají zajímavé novinky.

Jaké? Dálkové ovladače napájené rádiovými vlnami a podporu NFT. Nás ale nejvíce zajímá, že vybrané modely letošního roku budou nabízet přístup do GeForce Now od Nvidie, Stadie od Google a cloudové herní služby Utomik v rámci nového Samsung Gaming Hubu. To je uživatelské rozhraní, které všechno tohle nabídne.

Pokud budete chtít hrát na televizi hry přes cloud, tak v případě GeForce Now se musíte připravit pouze na rozlišení 1080p. Nvidia se na toto rozlišení u televizí soustředí a optimalizuje ho, ale ve druhé polovině roku 2022 avizuje zvyšování rozlišení.

Oproti tomu Stadie se na televizorech Samsungu i LG pochlubí 4K streamy. Otázkou zůstává, zda půjde o nativní 4K. Stadie totiž často používá metodu pro roztažení obrazu, například 4K verze Destiny 2 na Stadii je ve skutečnosti roztažena z 1080p.

Zdroje: The Verge