Pikmin Bloom je hravý krokoměr od tvůrců Pokémon GO

Tvůrci Pokémon GO nás znovu vyhánějí ven. Roztomilé pokémony ale tentokrát vyměnili za menší, a ještě roztomilejší pikminy. Tyto tvorečky můžete znát ze stejnojmenných konzolových strategií od Nintenda. Koncem října tohoto roku oslavili 20. výročí od vydání první hry a ve stejný den se postupně začala spouštět mobilní hra Pikmin Bloom.

Pikmin Bloom staví na základech úspěšného Pokémon GO. Jen s tím rozdílem, že tolik netlačí na pilu a nenutí hráče, aby hráli každý den, natož několik hodin v kuse. Jediné, co musíte udělat, tak je vyrazit ven na procházku. Aplikace počítá vaše kroky a vy po cestě zanecháváte okvětní lístky, které se postupně mění v rozkvetlé květiny. Čas od času je dobré vyslat své pikminy na výpravu za kousky ovoce. Pomeranče, citrony, limetkami a další ovoce proměníte na nektar a jím krmíte své roztomilé společníky, aby jim narostly různobarevné okvětní listy.

Abyste získali nové výhonky pikminů, musíte svou skupinu posílat na expedice. Ideálně, kdy se sami nikam nechystáte. Vaše aktivita bude vyžadována až poté, co výhonky zasadíte. Čím více kroků ujdete, tím lépe. Zvýšíte tím totiž šanci, že do své skupiny získáte pikmina s roztomilým kostýmem. Na konci každého dne vás čeká prohlídka deníku. Uvidíte cestu, kterou jste prošli, a můžete si prohlédnout fotografie, které jste se svými pikminy pořídili. Je to prostě takový lepší krokoměr.

Zdroje: Touch Arcade