Alien: Isolation dostane mobilní verzi!

Jeden z nejlepších hororů posledních let, Alien: Isolation, vyjde se sedmiletým odstupem za velkými platformami i na mobilech. O port se postará společnost Feral Inteactive, která má s podobnými projekty spoustu zkušeností. Stojí například za mobilní verzí závodů GRID Autorsport nebo válečné strategie Company of Heroes. Feral Interactive je rovněž autorem skvěle hodnocené verze Alien Isolation pro konzoli Nintendo Switch, která má k mobilním telefonům poměrně blízko.

Při výrobě mobilní verze se tak vývojáři nemuseli uchylovat k velkým kompromisům. Máme se těšit na „špičkovou grafiku a efekty, strhující příběh a děsivou atmosféru.“ Ovládání bude vyřešeno přes dotykový displej (ovládací prvky lze upravit podle preferencí hráče), ale bude možné také k mobilu připojit gamepad.  

Mobilní verze vyjde na iOS i Androidu 16. prosince a bude stát kolem 370 Kč. Cena ale zahrnuje i sedm DLC. Nutno dodat, že podpora zařízení bývá u her od Feralu dost omezená. Tipujeme, že hra poběží oficiálně jen na nejprodávanějších mobilech s Androidem, ale třeba se pleteme.

Děj Alien: Isolation se odehrává 15 let po událostech z prvního Vetřelce. Hlavním hrdinkou je Amanda Ripleyová, která vyšetřuje zmizení své matky Ellen. Cestu jí zkříží nejen děsiví xenomorfové, ale také nepřátelští androidi. Budete se plížit, schovávat a prchat. Žádnou velkou akci nečekejte, tohle je horor a nikoliv střílečka.

Zdroje: Engadget