Vychází PUBG: New State. První reakce jsou rozpačité

PUBG: New State je pokračování vlivné battle royale střílečky, které tentokrát nevytvořili námezdní čínští vývojáři, ale interní studio Kraftonu, které je zodpovědné i za PC hru. PUBG: New State není náhradou populárního PUBG Mobile, obě hry budou fungovat souběžně.

Novinka je zasazena do blízké budoucnosti a přináší spoustu vylepšení. Od nových zbraní a vybavení, přes technologická vylepšení až po herní inovace. Nově si můžete například přivolat dron se zbraněmi, rekrutovat poražené nepřátele do svých řad nebo rychle upravovat zbraně pomocí předpřipravených sad. Vývojáři také velmi zdůrazňovali, že jde o hru vytvořenou mobilům na míru a že posune úroveň grafiky mobilních her o laťku výše.

Skutečnost je ale jiná a hráči si stěžují především na grafiku. Všechno je rozmazané, takže nelze identifikovat zbraň na první pohled, nepřátelé nejsou vidět, pokud jsou dále než sto metrů… A mohli bychom pokračovat. Aktuálně si hra drží známku 3,5 z 5. Z dalších výtek můžeme jmenovat neohrabané ovládání, problémy s přihlašováním či vysávání baterie. Na druhou stranu, vývojáři pracují rychle na opravách a za pár dní už stihli vychytat spoustu much. Vyzkoušejte a uvidíte sami!

Zdroje: Droid Gamers