Monument Valley 2 dostává po čtyřech letech nové levely

Jsou tomu čtyři roky, co vyšla vynikající (vlastně možná jedna z nejlepších) mobilních her The Monument Valley 2. Krásně zpracovaný puzzle je postaven na hrátkách s perspektivou. Úkolem hráče je provést hrdinu, respektive hrdiny spletitým levelem až do cíle. Kromě postavy samotné tak musíte ovládat i kameru a najít ve zdánlivě neprostupném prostředí cestu. Zní to možná složitě, ale stačí pár minut ve hře a bude vám hned jasné, co dělat.

Pokud jste nehráli, rozhodně doporučujeme. A pokud jste hráli, tak doporučujeme nainstalovat znovu. Ve hře se totiž po čtyřech letech objevila nová kapitola. Je zasazena do Ztraceného lesa a jak je patrné z videa, kromě nového prostředí přináší i nové herní prvky.

Název není zvolen náhodně, rozšíření vzniklo na podporu petice za ochranu lesů v rámci iniciativy Play4Trees. „Naše lesy, které jsou jedním z našich nejlepších spojenců v boji proti klimatické krizi, čelí stále většímu ohrožení. Váš hlas může pomoci zajistit lepší budoucnost lesů i lidí,“ píše se ve výzvě, která chce posbírat milion podpisů. Tolik lidí je potřeba, aby se petice dostala až ke světovým lídrům v rámci OSN. Více se dočtete na webu Play4Trees.

Zdroje: ustwo games