Rockstar oznámil remaster starších dílů GTA. Vyjdou i na mobilu

Spekulace se potvrdily. Rockstar skutečně pracuje na remasterech prvních třech dílů novodobé série Grand Theft Auto. Konkrétně máme na mysli hry Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas. Oznámení přišlo v rok, kdy GTA III slaví 20 let od vydání.

To se čekalo. Překvapením je ve skutečnosti to, že hry vyjdou nejen na konzolích PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch a na PC, ale také na mobilních telefonech. Na mobilní verze si ale musíme ještě nějakou dobu počkat. Zatímco velké platformy dostanou GTA ještě letos, mobily s iOS a Androidem se dočkají až v první polovině příštího roku. Ještě předtím budou z prodeje staženy stávající verze jmenovaných her, remastery je nahradí.

A co si představit pod pojmem remaster? Máme se těšit na kompletní upgrade včetně vylepšení grafiky a zakomponování moderních herních mechanismů, zároveň ale bude zachován původní styl her. To odpovídá dřívějším spekulacím o tom, že by hry měly být předělány do Unreal Enginu, ovšem s ohledem na původní grafický styl. Nečekejte tedy, že by remastery měly nějakou realistickou grafiku.

Zdroje: Droid Gamers