Fortnite vykrádá Among Us. Autoři hry se zlobí

Fortnite představil nový herní mód. Jmenuje se Impostors a hráči se v něm rozdělí na dva týmy, ovšem na pohled je od sebe nerozeznáte. První, ten větší tým musí splnit sérii úkolů rozmístěných různě po mapě, zatímco druhý tým složený ze dvou hráčů má za úkol soupeře nepozorovaně zlikvidovat. Pokaždé, když se objeví na mapě mrtvola (nebo nějaká podezřelá aktivita), první tým může spustit hlasování o tom, kdo je vrah. Pokud se prvnímu týmu podaří vyloučit vrahy, než je zcela eliminován, tak vyhrává.

Nepřijde vám to povědomé? Na stejných pravidlech je postavena také hra Among Us, která v listopadu minulého roku pokořila rekord v počtu hráčů. Během jednoho měsíce si ji spustilo přes 500 milionů lidí. Autorům Among Us se pochopitelně jednání Epic Games nelíbí. Poukazují na to, že Epic okopíroval nejen koncept hry, ale také mapu a terminologii.

Na herní mechaniky Among Us nemáme patent, protože něco takového podle mě poškozuje herní průmysl. Ale je opravdu tak těžké vynaložit o 10 % více úsilí na to, abyste do hry vložili něco vlastního?“ komentoval na Twitteru situaci spoluzakladatel studia InnerSloth, které Among Us vytvořilo. Přitom spolupráci by se InnerSloth prý nebránil, jak vyplynulo z tweetů dalších zaměstnanců studia. Společnost Epic Games nařčení nekomentovala.

Zdroje: The Verge