Doktor Mario doordinoval. Nintendo „zařízlo“ další mobilní hru

Dr. Mario je název úspěšné logické hry z éry konzolí Nintendo Entertainment System a Game Boy, ve které Mario vyměnil instalatérské montérky za lékařský plášť. Cílem hry skládat vitamíny podle barev a hubit viry. V podstatě klasický spoj-3 princip (dvě žluté pilulky a žlutý virus vytvoří řadu, která následně zmizí).

Mobilní hra s názvem Dr. Mario World na úspěch svého předchůdce nenavázala a po dvou letech ji Nintendo stahuje z oběhu. Prodej diamantů coby prémiové měny sloužící k nákupu power-upů, pilulek a času skončí už 29. července a hra samotná bude z nabídky Google Play a App Store vymazána 1. listopadu. Hráčské statistiky budou archivovány na webu s názvem Dr. Mario World Memories.

České hráče konec Dr. Maria trápit nemusí, na našem trhu hra k dispozici nebyla. Společnost Nintendo Dr. Mario World vydala jen ve vybraných zemích. Kdoví, možná i toto rozhodnutí stojí za neúspěchem zábavné logické hříčky. Daleko pravděpodobnější je ale teorie, že hra prostě neobstála v početné konkurenci spoj-3 her.

Zdroje: Engadget