Legendární Contra se vrací. Ke stažení bude zdarma

Před pěti lety jsme na Applikacích psali o návratu legendární arkádové střílečky Contra. Tehdy jsme si ale postěžovali, že zatím bylo oznámeno pouze datum vydání pro čínský trh. Trvalo to dlouho, ale nakonec jsme se dočkali i světové premiéry. Na Google Play a App Store se už můžete dokonce předběžně zaregistrovat, ať vydání nezameškáte.

Contra Returns je moderní předělávkou klasiky z 80. let, zároveň ale přináší i spoustu nových prvků. Pokud jste původní Contru hráli, tak vám určitě budou někteří bossové a levely přinejmenším povědomé. A to i přesto, že bylo vše předěláno do efektního 3D.

Těšit se můžete také na nové módy, kromě příběhové kampaně se v nabídce objeví také Team, Challenge a multiplayer v podobě PvP (1v1 a 3v3). Popisky vyzdvihují rychlý matchmaking, připojení do hry prý trvá pouhé 3 sekundy.

Vedle původních hrdinů Billa a Lance se ve hře objeví také čtyři nováčci, a podle všeho se budou lišit nejen vzhledem, ale i schopnostmi. A když už je řeč o tom vzhledu, tak musíme zmínit i novinku v podobě skinů. Pokud bude virtuální „kosmetika“ hlavním zdrojem příjmů jinak bezplatné hry, tak se vůbec nebudeme zlobit. Horší by to bylo, kdybychom si kromě skinů měli kupovat i zbraně…

Zdroje: Pocket Gamer