Strategie XCOM 2 míří na Android. Podporuje ale jen hrstku mobilů

Téměř po roce od vydání XCOM 2 Collection na App Store se dočkají také majitelé mobilů s Androidy. XCOM 2 byl sice původně vytvořen pro počítače a herní konzole, ale díky přepracovanému ovládacímu rozhraní nepocítíte při hraní na dotykovém displeji žádný hendikep. Pomáhá i samotný fakt, že se jedná o tahovou strategii.

XCOM 2 vám představí dystopii, ve které mimozemšťané ovládali planetu Zemi. Vy vedete hnutí odporu s cílem zažehnout celosvětový odboj proti okupantům. Vašimi nepřáteli ale nebudou jen vetřelci z vesmíru, ale také kolaborantské jednotky Advent.

Pokud vás letmý popis zaujal, tak už nyní se můžete zaregistrovat na Google Play. Hra vyjde 13. července, cena by se měla pohybovat kolem 650 Kč. Může se to zdát jako hodně, ale součástí nabídky je kromě hry XCOM 2 také čtveřice menších DLC s převážně kosmetickými bonusy a rozšíření War of the Chosen, které přidává nové mise, nepřátele, prostředí i nové třídy hrdinů.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to pro Google Play i App Store.

Hra má vysoké nároky nejen na peněženku, ale také na kapacitu. Na mobilu byste měli mít alespoň 17 GB volného místa (samotná hra s datadisky zabírá 8,5 GB). Bohužel, v první vlně bude přímo podporována jen hrstka mobilů:

ASUS ROG Phone II

Google Pixel 3 / 3XL / 4 / 4XL

HTC U12+

OnePlus 6T / 7 / 8 / 8T

Samsung Galaxy S9 / S10 / S10+ / S10e / S20 / S21

Samsung Galaxy Note9 / Note10 / Note10+ / Note20 5G

Samsung Galaxy Tab S6 / S7

Sony Xperia 1 / XZ2 Compact

Vivo NEX S

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Pocophone F1

Zdroje: Droid Gamer