Pokémonská MOBA vyjde v září. Tady je nová ukázka!

Ve většině pokémonských her se ujímáme role trenéra, který chodí po světě, chytá divoké pokémony a poté s nimi bojuje v turnajích. Na novinku Pokémon Unite od čínských TiMi Studios ovšem tento popis nesedí.

Tady budeme ovládat přímo konkrétního pokémona, který se s dalšími čtyřmi zvířátky vrhne do arény, aby porazil stejně početný tým. Než ale dojde na první konfrontaci, tak musíte nabrat sílu a ideálně poskočit v evolučním žebříčku o pár příček. Toho docílíte především souboji s divokými pokémony. Jakmile přemůžete pár Weedlů z vašeho Pichu se stane Pikachu a nakonec s trochou štěstí i Raichu. S každou novou formou se vám otevřou nové schopnosti.

Kromě zkušeností budete odměňováni také energií, kterou musíte dopravit na předem označená místa. Tým, který v časovém limitu nasbírá a odevzdá více energie, vyhrává.

Pokud vás náš stručný popis zaujal, tak vás bude jistě zajímat, že Pokémon Unite vyjde na mobilech už v září. Ještě během červenci si hru budou moci stáhnout majitelé konzole Nintendo Switch. Dokonce je možné mezi oběma platformami přenášet uživatelská data (cross-save) a hrát (cross-play).

Zdroje: Droid Gamers