Betatest Apex Legends pro mobily se spustí tento měsíc

Vývojáři battle royale hitu Apex Legends právě oznámili, že střílečka překonala milník 100 milionů hráčů. Brzy se zřejmě jejich počty ještě výrazně rozšíří, blíží se totiž vydání mobilní verze hry. Beta test se spustí ještě tento měsíc, ovšem omezí se jen na několik tisíc hráčů z Filipín a Indonésie. Časem se ale pozvánky rozšíří i do dalších zemí. Zatím bude vydána jen verze pro telefony s Androidem.

Spolu s datem bety vydavatel vypustil do éteru také první informace o hře samotné. Zdůraznil, že hra bude ke stažení zdarma, což se ale dalo čekat. Na otázku, kdo mobilní verzi vyvíjí, odpověděl šalamounsky, že jde o experty na mobilní hry, ale že se na projektu podílí také vývojáři z týmu Respawn. Internetem se totiž šířily informace, že Apex Legends Mobile dostal na starost čínský dodavatel. EA rovměž potvrdila, že je Apex Legends Mobile není přímým portem PC hry, ale spin-offem navrženým od píky pro dotykové displeje.

To znamená nejen to, že ovládání bude mnohem jednodušší, ale také se můžeme rozloučit s cross-playem a sdílením postupu napříč mobilní a velkými platformami. Apex Legends Mobile bude mít vlastní Battle Pass, skiny a bonusy. 

Na videoukázku ze hry ovšem stále ještě čekáme. Zatím máme jen pár screenshotů.

Zdroje: The Verge