Nový mobilní Doom se inspiroval u Archera

Na první pohled může Mighty Doom jevit jako nějaká čínská parodie na populární FPS, ale – věřte tomu, nebo ne – jedná se oficiální mobilní spin-off Dooma přímo od Bethesdy. Barevná paleta je mnohem pestřejší a démoni vypadají spíš směšně než děsivě, ale je to Doom.

Vývojáři se tentokrát nepokoušeli o čistokrevnou FPS, které se přeci jen na mobilech neovládají moc dobře. Místo toho vsadili na osvědčený koncept, který proslavila mobilní hra Archero. Mighty Doom je arkádová střílečka, která se dá doslova ovládat jedním prstem. Hráč v podstatě jen uhýbá před útoky démonů, střelba je automatická. Má to ale jeden háček, Doomguy střílí jen když stojí na místě.

Levely tvoří malé arény. Po „vyčištění“ jedná místnosti se otevírají dveře do další a před vchodem se čas od času objeví kolo štěstí, na kterém si můžete vytočit modifikaci zbraně nebo nějaký jiný bonus. Například náboje, co se odrážejí od stěn nebo třeba zvýšení kadence střelby. Nechybí ani glory kills a boss fighty se starými známými.

Reakce hráčů jsou přinejmenším rozporuplné. Stejně jako u mobilního Tomb Raideru, který vsadil na stejnou kartu. „Místo toho, aby inovovali, tak okopírovali populární mobilní hru,“ shrnuje náladu jeden z komentářů pod trailerem.

Hra už je na Google Play, ale aktuálně si ji mohou stáhnout jen hráči z vybraných zemí. Česko mezi nimi jako již tradičně není,

Zdroje: Droid Gamers