Sony vytvoří mobilní verze svých populárních her

Společnost Sony Interactive Entertainment hledá šéfa mobilní divize, který by firmě pomohl přenést její nejznámější herní série na mobilní telefony. „Povedete veškeré aspekty expanze herního vývoje z konzolí a PC na mobilní telefony a live service,“ stojí v pracovní nabídce. Informace o tom, jakých sérií se to týká, inzerát samozřejmě neuvádí. Mluví se tu ale o byznysplánu na tři až pět let.

PlayStation má aktuálně na mobilu zhruba dvacet aplikací, většinou jde o doprovodné apky ke konzoli nebo konkrétním konzolovým hrám. Ryze mobilní hry jsou tu jen tři: runner se Sackboyem, puzzle podle Uncharted a sedm let neaktualizovaná hra s pejsky s názvem Puppy Parlour. Počet stažení mají sice slušný, ale se skutečnými mobilními hity nebo třeba mobilními hrami konkurenčního Nintenda se nemohou srovnávat.

Společnost Sony už se o průnik do sféry mobilního hraní pokoušela několikrát, ale dosud bez větších úspěchů. Dosud nejodvážnějším projektem byl mobil Xperia Play, na kterém se daly hrát některé hry z PlayStationu. Ačkoliv měl solidní výkon a plnohodnotný ovladač, neprodával se nijak zvlášť dobře. Důvodem byl i nedostatek kvalitního obsahu.

Zdroje: Engadget