Nabídka Xbox Game Passu se rozšířila o hry z prvního Xboxu a Xboxu 360

Xbox Game Pass rozšířil kolekci her, které se dají streamovat na mobil. Tentokrát jde o starší kousky z konzole Xbox 360 a pár i z úplně prvního Xboxu (i když většina z nich vyšla i na PC). Jde například o zapomenutý klom Zeldy s názvem Kameo, dvojici legendárních skákaček Banjo-Kazooie, sérii Perfect Dark nebo třeba starší díly Gears of War.

Věděli jste, že nejen aplikace samotné, ale i nákupy uvnitř apek a předplatné můžete hradit platbou přes operátora? Útrata se jednoduše připíše k měsíčnímu vyúčtování. Platí to i pro službu Xbox Game Pass.

Celkem je to 16 her. K tomu, abyste si je mohli zahrát na mobilu, potřebujete předplatné Xbox Game Pass Ultimate za 339 Kč měsíčně (první měsíc je za 26 Kč), mobil s Androidem, rychlý a stabilní internet (klidně LTE) a gamepad. I když tři z her mají ovládací rozhraní pro dotykové displeje, jde o sérii Viva Pinata a arkádovou střílečku Jetpac Refuelled.

Letos bychom se měli dočkat také podpory iOS (streamování přes prohlížeč) a Windows 10. Microsoft také testuje streamování v rozlišení 1080p, které by mělo být dostupné zřejmě se spuštěním služby pro PC.

Kompletní seznam nových her:

Banjo-Kazooie

Banjo-Tooie

Double Dragon Neon

Fable II

Fallout: New Vegas

Gears of War 2

Gears of War 3

Gears of War: Judgment

Jetpac Refuelled

Kameo

Perfect Dark

Perfect Dark Zero

The Elder Scrolls III: Morrowind

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Viva Piñata

Viva Piñata: TIP

Zdroje: The Verge