Hra PUBG Mobile má na kontě miliardu stažení

Mobilní verze PUBG vyšla 19. března 2018, tedy skoro přesně před třemi lety. Za tu dobu zaznamenala jednu miliardu stažení, a to dokonce bez započítání údajů z Číny. Šéf vydavatelství Krafton, pod nějž značka PUBG spadá, zveřejnil na svém Twitteru poděkování a ubezpečil fanoušky, že se hra bude dále vyvíjet. „Máte se na co těšit,“ slíbil.

V nejbližší době čeká PUBG Mobile event propagující premiéru filmu Godzilla vs. Kong. Hráči dostanou možnost získat tematické doplňky a slíben byl také nový mód (že by hráč vs. Godzilla?). Další novinkou je mapa Karakin známá z původního PUBG. Jedná se o malou (2 x 2 km) mapu zasazenou do prostředí pouště inspirované severní Afrikou. Mapa by se měla v nabídce hry objevit 7. dubna.

Brzy by se měl rozjet také veřejný test PUBG: New State, což je oficiální pokračování PUBG Mobile. Tentokrát ovšem hru vydává přímo Krafton, zatímco PUBG Mobile vytvořil a vydal čínský Tencent. New State bude zasazen do (blízké) budoucnosti, což se podepíše nejen na prostředí a kulisách, ale také na zbraní a vybavení. Vývojáři také chystají změny v herních mechanismech, tou nejvýraznější by měla být pokročilá úprava zbraní přímo na bojišti.

Zdroje: Pocket Lint