Hra Tomb Raider Reloaded se inspirovala u hitu Archero
Název Tomb Raider Reloaded by mohl evokovat, že půjde o remake prvního dílu slavné série a odpovídal by tomu i teaser, kde se objevilo několik nepřátel z první hry.  Skutečnost je ale jiná. Nová mobilní hra je sice zasazena do kulis prvního Tomb Raideru, jedná se ale o žánrový spin-off.
 

Autoři se evidentně vzhlédli v mobilním hitu Archero. Laru ovládáte virtuálním joystickem a vaším úkolem je eliminovat všechny nepřátele v malé aréně, aniž by vás některý z nich trefil nebo se vás dotknul. Lara střílí sama, ovšem jen tehdy, když stojí na místě. Pokud uspějete, nejenže se vám otevřou dveře do dalšího levelu, ale objeví se také jakési kolo štěstí, kde si můžete vytočit lepší zbraň nebo zlaťáky.

S další arénou přichází nová výzva, ať už v podobě nových nepřátel nebo překážek, které komplikují uhýbání před střelami. Tomb Raider Reloaded vylepšuje osvědčený recept špetkou puzzlů, které potrápí váš mozek. Nelze tak mluvit o klonu Archera, i když inspirace je viditelná na první pohled.  Hra vychází jen v rámci předběžného přístupu, z českého Google Play si ji ale zatím nestáhnete. Snad nebudeme čekat na celosvětovou premiéru příliš dlouho.