Epic Games kupují tvůrce Fall Guys. Co to znamená pro budoucnost hry?
Tim Sweeney byl opět na nákupech! Tentokrát jeho Epic koupil společnost Tonic Games Group, pod kterou patří i studia Fortitude Games a Mediatonic – tvůrce hitu Fall Guys.

Jak se akvizice podepíše na osudu originálního battle royale? V nejbližší budoucnosti nijak výrazně. Hra Fall Guys se sice bude prodávat na Epic Game Store, ale nadále zůstává i na Steamu a nemění se ani cenovka (aspoň zatím). Zdůrazňujeme to proto, že v případě dřívější akvizice Psyonix, autorů Rocket League, došlo k uvolnění hry jako free-to-play a k jejímu přemístění ze Steamu na Epic Game Store.Nemění se ani plány na vydání verze Fall Guys pro konzoli Nintendo Switch a konzole Xbox. Mobilní verzi hry, která má vyjít v Číně, zpráva nijak nekomentuje. Epic by rád do hry implementoval některé funkce z Fortnite a Rocket League, jako je například cross-play, systém účtů nebo herní módy jako je squad vs. squad.

Fall Guys přinesla originální pojetí battle royale. Nejde o další střílečku, hráči tu závodí na různých překážkových dráhách a do dalšího kola vždy postupuje hrstka nejlepších – nakonec zůstane jediný vítěz. Hra se stala jedním z největších hitů roku 2020, ovšem poslední dobou zažívá výrazný pokles hráčů. Když například porovnáme únor 2021 s rekordním srpnem 2020, vidíme desetinásobný pokles hráčů.