Stadia letos rozšíří svůj katalog o více než 100 her. Největším lákadlem je FIFA
O streamovací herní platformě Stadia se v poslední době mluví spíše v negativních souvislostech. Ať už jde o pozastavení vývoje exkluzivních her nebo kauzu kolem Terrarie. Google ale stále věří ve světlou budoucnost platformy a hráčům slibuje, že letos přidá do zatím nevelkého katalogu přes sto nových her, od akcí nabitých RPG, přes kooperativní tituly až o plošinovky.

Některé vyjdou ještě tento měsíc. Jako první vyjde dvojice skákaček Shantae: Half-Genie Hero Ultimate Edition a Shantae: Risky's Revenge - Director's Cut (23.2.), následuje kooperativní střílečka pro čtyři hráče It came from space and ate our brains (2.3.), fotbal FIFA 21 (17.3.), plošinovka Kaze and the Wild Masks (26.3.), Judgment (23.4.), což je spin-off série Yakuza, a dále tiskovka jmenuje Killer Queen Black, Street Power Football a Hellpoint.Jestli tohle má být výběr toho nejzajímavějšího, ani nechceme vidět zbytek. Stadii si asi nikdo nepořizuje kvůli tomu, aby streamoval nezávislé „pixelovaté“ plošinovky. Omezená nabídka je aktuálně asi největší slabinou jinak zajímavé služby a Google by měl pořádně zapracovat na tom, aby hráčům mohl nabídnout nějaké atraktivní kousky.

Základní verze služby Stadia je zdarma, ovšem musíte si dokupovat hry (zdarma je jen pár titulů) a ty jsou oproti ostatním e-shopům dost drahé, placená verze Stadia Pro za 250 Kč nabízí (kromě lepších parametrů) katalog asi 30 her zdarma, ale vesměs jde o starší nebo nezávislé hry.  

Službu Stadia si můžete vyzkoušet zdarma zde.