Kitty Letter je mobilní hra od tvůrce Explodujících koťátek
Můžete jej znát jako autora komiksu The Oatmeal nebo jako tvůrce úspěšných stolních her Explodující koťátka, Medvědi vs. mimina nebo Bum bum burrito. Teď si pro změnu Matthew Inman vyzkoušel roli vývojáře mobilních her. Jeho prvotina (nepočítáme-li digitální verze stolních her) s názvem Kitty Letter je mixem Clash Royale a Scrabble.

Příběh popisuje válku dvou sousedů, kteří na sebe posílají armádu vybuchujících koček. Kdo jako první zničí sousedovi dům, vyhrává. Na rozdíl od Clash Royale, která funguje na podobném principu, postrádá Kitty Letter balíček karty. Místo karet máte pár písmenek, ze kterých skládáte anglická slova. Čím delší slovo, tím silnější kočičí armádu vyšlete na soupeře. Písmeno, kterým slovo začíná, ovlivňuje, odkud se kočky vydají. Už od druhého levelu tak musíte vymýšlet slova začínající na konkrétní písmena, abyste zablokovali vojsko soupeře. Později stejným způsobem sbíráte i power-upy.Hra má tři módy, nekonečný arkádový, multiplayer a příběhový, který prokládá typický Inmanův humor. Jednou budete muset tapat na obrázek ryby (abyste ji ohřáli na pokojovou teplotu a mohli z ní uvařit jakýsi bulharský pokrm), jindy vás bude autor mučit zvuky jelenů v říji, a tak podobně. Prostě The Oatmeal, jak ho známe a máme rádi.

Hra je zdarma. Pokud chcete, můžete autora podpořit tím, že si koupíte skiny pro vaše kočičí armády, které vycházejí z populárních stolních her.

Hru Kitty Letter si můžete stáhnout zde.