Google zablokoval vývojáři účet, ten na oplátku zrušil svou hru pro Google Stadia
Účet na Google je klíčem k mnoha internetovým službám, od e-mailu, přes kalendář, cloudové úložiště až třeba po obchod Google Play. Na jednu stranu je velmi pohodlné přihlašovat se ke všemu jedním e-mailem, ovšem když náhodou o přístup ke svému Google účtu přijdete, jste namydlení.

Přesně to potkalo vývojáře Andrewsa Spinkse. Jeho jméno vám možná nic neřekne, ale jeho nejznámější hru budete znát přinejmenším z doslechu – Terraria. Google znenadání zablokoval Spinksovi účet a po dobu tří týdnů nebyl schopný vysvětlit proč, natož aby mu obnovil přístup.

Úspěšný vývojář si stěžuje, že přišel o značné digitální jmění v podobě aplikací za tisíce dolarů a filmů na Google Play. „Zrovna jsem si koupil Pána prstenů ve 4K a ani to nemůžu dokoukat,“ stěžuje si Andrew Spinks na svém Twitteru. Nejvíc ho ale mrzí, že přišel o svůj Gmail, který používal již 15. rokem.Když nepomohly stížnosti na Twitteru ani pokusy kontaktovat podporu Googlu, tak se vývojář rozhodl pomstít tím, že zrušil plánovanou verzi Terrarie pro platformu Google Stadia a zařekl se, že jeho firma už nikdy nepodpoří žádnou z platforem Googlu ani do budoucna. Rána přichází krátce poté, co Google oznámil, že ruší vývoj exkluzivních her pro svou streamovací platformu.

Co se ovšem týče Terrarie pro Android, tak ta stále zůstává na Google Play. Embargo se prý týká jen budoucích projektů. Stažení Terrarie z Google Play by v konečném důsledku poškodilo hlavně hráče, kteří si hru koupili.