Spěte chytře. Používejte na to appky!
Dobré ráno! Pokud jste se zase špatně vyspali, na snídani koukáte se zalepenýma očima a do práce nebo školy cestujete jako zombie, asi něco děláte špatně. Naštěstí je tady Applikace, aby vám poradila, co to je a jak na to vyzrát!

Mobilní telefon vám dokáže pomoci i v okamžiku, kdy ho vlastně vůbec nepoužíváte - ve spánku. Existuje spousta aplikací, které vám s ním mohou pomoci. Nebo to alespoň tvrdí. Ať jde o relaxační appky, které vás za zvuku šumení moře přenesou do říše snů, nebo chytré budíky a měřiče spánkové aktivity, které slibují, že vás probudí v ten nejvhodnější okamžik.

V redakci tak momentálně testujeme applikace Sleepbot (populární a Android je také Sleep as Android) nebo Sleep Cycle Alarm Clock. Ty si před spaním zapnete a s telefonem je strčíte pod prostěradlo, na kterém ležíte. Podle vašich pohybů pak aplikace poznají, jak kvalitní spánek zrovna máte, a pokusí se vás vzbudit v okamžik, kdy se nejvíc vrtíte - máte spánek nejslabší.

Appky mají na budík okno velké třicet minut, ve kterém vás mají vzbudit, přičemž z našich zkušeností mají tendenci začít pípat hned na začátku. Je tak nutné s tím počítat a čas probuzení trochu posunout. Pokud nás budík vzbudil o půl hodiny dříve, než jsme plánovali, do vstávání jsme se zrovna nehrnuli.

Průběh vašeho spánku pak appka vyhodí do přehledného grafu a některé vás dokážou i nahrávat, pokud například mluvíte ze spaní. Důležité je mít telefon celou noc zapojený do elektřiny, jelikož spotřeba baterky je poměrně výrazná. Pokud vy sami používáte nějakou spací aplikaci, dejte nám o ní vědět! A nebojte se napsat i svůj názor.

My máme v merku máme ještě appku DreamZ na navození lucidních snů - jde v podstatě o klasický chytrý budík, který vám ale dokáže v noci dávat určité impulzy, díky nimž si máte uvědomit, že spíte a svůj sen pak můžete ovlivňovat sami podle sebe.