Bezpečná platba za aplikace

Bezpečná platba za aplikace

Obchod Play společnosti Google počítá aplikace na milióny a velká část, ne-li většina je ke stažení zdarma. Jakousi daní za bezplatné stažení aplikace bývají reklamy anebo mikrotransakce. To znamená, že si můžete (typicky) ve hře pořídit za drobnou platbu nějakou výhodu. Urychlení doby zrání ovoce pro vaši virtuální farmu nebo třeba lepší brnění pro vašeho virtuálního rytíře.

Samostatnou kapitolou jsou prémiové aplikace, hry, hudba, ale také filmy, které si bezplatně nestáhnete. Máme na mysli hry jako Grand Theft Auto: San Andreas, Need for Speed: Most Wanted nebo Assassin’s Creed Identity. Stažení do mobilu je v tomto případě podmíněno zaplacením částky, která se sice pod vlivem slev může výrazně měnit, ale na nulu obvykle neklesá. I když občas se jí dost přibližuje. S láskou vzpomínáme na nedávnou slevovou akci, kdy cena některých prémiových her včetně Minecraft: Pocket Edition, klesla doslova na několik halířů.
Tyto slevy se dost často opakují, a nejen proto je dobré mít v Obchodě Play nastavenou nějakou platební metodu. Klasická platební karta je jen jedním z několika způsobů platby. Pokud se vám kvůli hře za pár korun nechce z peněženky „kreditku“ vyndávat nebo vaše karta nepodporuje platby po internetu, můžete klidně zaplatit mobilem.

Platba mobilním telefonem známá také jako m-platba je dostupná všem zákazníkům T-Mobile bez rozdílu tarifu. Můžete s ní hradit aplikace, i nákupy v rámci aplikací. Po nastavení této platební metody se budou všechny platby připisovat k vašemu měsíčnímu vyúčtování. Pokud nemáte tarif, ale využíváte předplacenou kartu Twist, tak se vám platby za mobilní obsah strhnou z kreditu.
 


 
Jak zaplatit pomocí mobilní platby?
 
  1. 1. Pokud jste mobilní platbu v minulosti ještě nevyužívali, musíte si jí v samoobsluze Můj T-Mobile aktivovat. Po rozkliknutí ikonky pro menu v levém horním rohu ji najdete v sekci Platební služby
  2. 2. Po kliknutí na červený křížek se vás aplikace zeptá, zda si přejete službu aktivovat. Potvrďte tapnutím na příslušné tlačítko a za chvíli vám přijde esemeska, která aktivaci služby potvrdí.
  3. 3. Na stejném místě si můžete také stanovit limit, tedy částku, kterou vaše denní útraty nikdy nepřesáhnou. Doporučujeme nastavit zejména pokud jste rodiči a svůj mobil půjčujete dětem.
  4. 4. Po aktivaci služby v Můj T-Mobile se můžete přesunout do Obchodu Play a nastavit si novou platební metodu jako hlavní. Najděte si aplikaci nebo jiný obsah, který si chcete koupit, a klikněte na cenovku. Nebojte, k zaplacení ještě nedošlo.
  5. 5. Nejprve je potřeba schválit přístupy konkrétní aplikace k určitým oblastem ve vašem telefonu. Pokud s nároky aplikace souhlasíte, tapněte na Přijmout a na následující obrazovce klikněte na tlačítko Platební metody.
  6. 6. Z platebních metod vyberte Platby přes T-Mobile. Při dalších nákupech už proces nebudete muset opakovat, mobilní platba se stane hlavní platbou.
  7. 7. Tlačítkem Koupit konečně provede nákup a stisknutím tlačítka Potvrdit konečně zaplatíte. Hra se začíná stahovat!

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail