Mercedes chystá pro své vozy operační systém s DLC

Přechod na elektromobily nemusí být jedinou revolucí ve světě automobilů. Načalo to BMW, které ve svých vozech za předplatné odemyká vyhřívaná sedadla a další prémiovou výbavu. Mercedes už dokonce připravuje Mercedes-Benz Operating System (zkráceně MB.OS), tedy nový operační systém.

Německý koncern do MB.OS zapojil firmy Nvidia, Luminar, Google a Orin. Poslední jmenovaná dodá čipy a Luminar a Google mají poskytnout technologii LiDAR a mapy pro navigaci. Systém má být otevřen dalším zájemcům, mluví se o TikToku, Zoomu nebo Angry Birds.

V tomto novém systému budou některé funkce prodávány za příplatek, buď jednorázový, nebo formou předplatného. Připomíná to tedy mikrotransakce a systém DLC z videoherního světa. V současné době víme o balíčku MB.Connect, jenž kombinuje navigaci, zábavu a komunikaci. Naopak MB.Charge zpřístupní speciální nabíjecí stanice postavené přímo Mercedesem.

„Společnost je přesvědčena, že tento strategický přístup k vývoji softwaru a hardwaru bude základem pro dlouhodobé příjmy i dodatečné zisky,“ uvádí Mercedes. Do konce roku 2025 se z balíčků očekávají příjmy ve výši až 5 milionů eur!