Spořit paměti a energie v prohlížeči Google Chrome

Do veřejné verze oblíbeného internetového prohlížeče Google Chrome se dostávají dvě nové funkce, které mají ulehčit brouzdání na internetu uživatelům se starými počítači a notebooky.

Funkce se jmenují Memory a Energy Saver (Spořit paměti a Spořit energie). První jmenovaná automaticky uvolňuje paměť z neaktivních karet, aby ostatní stránky a aplikace v počítači měly k dispozici více operační paměti RAM. Neaktivní stránky zůstanou viditelné v liště karet a při přechodu na ně se okamžitě znovu načtou. Zároveň ale uvidíte, že karta je neaktivní.

„Když je tato funkce zapnutá, uvolňuje Chrome paměť obsazenou neaktivními kartami. Aktivní karty a jiné aplikace tak mají k dispozici více výpočetních zdrojů a prohlížeč Chrome zůstává rychlý. Když se k neaktivním kartám vrátíte, automaticky se aktivují,“ popisuje novinku Google.

Podle společnosti Google má Chrome díky spořiči paměti využívat až o 30 procent méně paměti RAM.

Dále je tu spořič energie. Díky němu Chrome šetří baterie omezením aktivit na pozadí a vizuálních efektů. Patří sem animace a plynulé posouvání a také snížení počtu snímků za sekundu u videa.

Když je tato funkce zapnutá, Chrome šetří baterii tím, že omezuje aktivitu na pozadí a vizuální efekty, jako jsou plynulé posouvání a snímková frekvence videí.

Pokud obě novinky chcete mít, tak stačí aktualizovat prohlížeč Google Chrome na nejnovější verzi. Obě mají být ve výchozím nastavení zapnuty a lze je zapnout/vypnout v nastavení Chrome v panelu Výkon.