Nový zdravotní tracker vyžaduje, abyste se na něj vyčůrali

Finská společnost Withings svým nápadem překračuje chytré hodinky a chytré váhy. Bere si inspiraci z domácích těhotenských testů a přichází s domácí analýzou moči U-Scan.

Tohle nové zařízení ve tvaru obrázku má viset ve vaší záchodové mísy a snímat moč na základě řady biomarkerů, jako je hydratace a hladina ketolátek. Má vyplnit mezeru v hodnocení zdravotního stavu, protože moč obsahuje tisíce metabolitů, které vypovídají o vašem celkovém zdravotním stavu.

Ve Withings vytvořili dvě zařízení: jedno pro sledování menstruačního cyklu a druhé pro obecné statistiky tělesného zdraví, jako je mimo jiné úroveň hydratace a koncentrace vitaminu C.

První z nich je U-Scan Cycle Sync. Zkoumá vzorky hormonů v moči a předpovídá fáze menstruačního cyklu jedince, určuje ovulační okno a informuje také o úrovni hydratace.

U-Scan Nutri Balance informuje o vodní bilanci vašeho těla, o tom, jak kyselá nebo zásaditá je vaše strava, o hladině ketolátek, které přímo souvisejí s metabolismem v těle, a o hladině vitaminu C.

Vše pak bude propojeno s aplikací v mobilu, kde má uživatel najít nejen výsledky, ale také rady k nápravě případných abnormalit, návrhy se cviky, změny v jídelníčku a recepty na zdravější jídla.

Zařízení U-Scan má být dostupné ve druhé polovině roku 2023.