Konverzujte s přáteli přes Snapchat i na počítači

Oblíbená sociální síť Snapchat, kde kromě normálních zpráv posíláte i takzvané snapy (fotografie či videa, jež časem zmizí), je konečně dostupná i na počítači. Sice ne jako aplikace, ale prostřednictvím internetové stránky. Pokud pro psaní neradi používáte telefon a přednost dáváte fyzické klávesnici, tak jste se dočkali.

Webová aplikace dostupná zde umožňuje chatování a volání s kamarády, konverzace se přitom synchronizují mezi různými zařízeními. První přihlášení ale bude vyžadovat potvrzení přes klasickou aplikaci na mobilním telefonu.

Dříve byl přístup skrze internetovou stránku dostupný pouze pro předplatitele služby Snapchat+, která za 15 Kč měsíčně / 150 Kč ročně umožňuje vyzkoušení si funkcí v experimentální fázi. K součástem nadcházejících aktualizací se tak dostanete dříve než normální uživatelé.

Vývojáři Snapchatu přidali i další užitečné vychytávky. Na iPhonech se systémem iOS 16 jsou dostupné nové widgety pro zamykací obrazovku. Všichni uživatelé si pak ode dneška mohou do příběhu vložit samolepku s otázkou, na kterou jim přátelé nebo sledující budou moci odpovědět.

Zdroje: The Verge