Tyto aplikace dokázaly krást hesla a peníze uživatelů

Japonská společnost Trend Micro se zabývá kybernetickou bezpečností, a dokonce vyvíjí vlastní antivirový program. Její experti nyní objevili 17 aplikací pro Android, jež dokázaly krást citlivé údaje uživatelů, kteří si je stáhli.

Moderní malware dokáže být velice zákeřný a nejčastěji se schovává v aplikacích pro správu fotografií nebo souborů. DawDropper, který se v aplikacích uvedených níže nacházel, je schopen získat vaše hesla, informace o bankovnictví nebo jiné informace, k nimž by rozhodně neměl mít přístup kdokoliv cizí. Nepříjemné taky je, že svým obětem upravoval příchozí textové zprávy a infikoval je dalším malwarem.

Toto jsou aplikace, ve kterých byl DawDropper nalezen:

1.       Call Recorder APK

2.       Rooster VPN

3.       Super Cleaner- hyper & smart

4.       Document Scanner – PDF Creator

5.       Universal Saver Pro

6.       Eagle photo editor

7.       Call recorder pro+

8.       Extra Cleaner

9.       Crypto Utils

10.   FixCleaner

11.   Universal Saver Pro

12.   Lucky Cleaner

13.   Just In: Video Motion

14.   Document Scanner PRO

15.   Conquer Darkness

16.   Simpli Cleaner

17.   Unicc QR Scanner

Jestliže se kterákoliv z výše uvedených aplikací nachází ve vašem telefonu, urychleně ji odinstalujte. Pokud se chcete před škodlivým softwarem chránit, nainstalujte si antivirový program a stahujte pouze z oficiálních obchodů. Ani ty však nejsou 100% bezpečné. Pokud máte zařízení s Androidem, měli byste se dívat po aplikacích, které jsou známé a byly ověřeny službou Play Protect. Je u nich totiž méně pravděpodobné, že by v sobě ukrývaly nebezpečný malware.

Zdroje: 91mobiles