Google Play oslavil 10 let změnou loga

V roce 2012 se Google rozhodl přijít s aplikací, která je v dnešní době už neodmyslitelnou součástí všech zařízení se systémem Android. Google Play se zrodil 25. července a na oslavu svých desátých narozenin se vývojáři rozhodli lehce zmalebnit ikonické logo a odměnit stálé uživatele desetinásobkem Play bodů pro ty, kteří provedli transakci.

Google Play v dnešní době složí jako domov pro více přidružených aplikací, včetně Android Market (aplikace), hudby, e-knih a videí. Zároveň se celá aplikace vyvíjí a přeměňuje. Krom sytějšího a kulatějšího loga je v dnešní době hezky koncipovaný a přehlednější, než tomu bylo dříve. Dále v tomto roce je v plánu stáhnout sekci Movies & TV a veškerý její obsah přenést samostatně do TV aplikace.

Společnost Google také poskytuje určité výhody členům programu Play Points, kteří od 25. července získají při nákupech za Play Points desetinásobek bodů. Pokud body Play neznáte, jedná se o program odměn, v němž při nákupech získáváte body s možností vyměnit je za určité položky v aplikacích nebo kredity Google Play, které zase slouží k půjčování filmů nebo nákupu audioknih. Ovšem u nás tento program není dostupný.