Vaše fotografie budou hezčí díky umělé inteligenci

Vlajkové telefony společnosti Samsung jsou jako splněným snem pro fotografy. Kromě špičkových senzorů také výrobce nabízí i vynikající podporu pomocí softwaru. Existuje třeba aplikace Expert RAW, která poskytuje širokou škálu funkcí zkušenějším fotografům.

Nyní Samsung odhaluje další užitečnou aplikaci, která se tentokrát postará o vylepšování kvality fotografií. Nese název Galaxy Enchance-X a nemusíte se bát, že byste vše museli dělat ručně. O hlavní část práce se totiž postará umělá inteligence.

Speciální algoritmy dokážou odstranit rozmazání, nebo jej naopak přidat do pozadí portrétů. Pokud se vám fotografie v noci nepovede a bude mít špatné osvětlení, aplikace ji dokáže rozjasnit. Nechybí samozřejmě ani doostření, odstranění odlesků nebo režim krásy.

Určitě se vám také někdy stalo, že při focení digitální obrazovky vzniklo takzvané moaré neboli optický efekt, který se vyznačuje třeba vlněním. Galaxy Enchance-X jej dokáže odstranit. Rozhodně také oceníte i posuvník, díky kterému můžete snadno srovnat fotografie před a po úpravě. Jestliže jste vyfotili něco na starší zařízení, může obrázek disponovat nižším rozlišením. Použitím technologie upscalingu dokáže appka snímek zvětšit na dvojnásobek či trojnásobek původní velikosti.