Elon Musk už nechce Twitter, bude se kvůli tomu soudit

Elon Musk si nakonec Twitter koupit nechce. Svou akvizici původně ohlásil před několika měsíci. Nasliboval toho hodně, přičemž stále dokola opakoval, jak důležitá je koupě této sociální sítě pro svobodu projevu na internetu. Přesto si to ale rozmyslel.

Muž, který se snaží vyvolávat dojem futuristy, kvůli tomu nejspíš ztratí důvěru u mnohých fanoušků. Vždyť to opravdu není dlouho, co mluvil o odemknutí obrovského potenciálu, který Twitter má.

Důvod? Společnost mu prý neposkytla dostatečné množství dat o podílu botů na platformě. To má výrazně snížit množství uživatelů, kteří by mohli platformě platit. Přitom ještě nedávno říkal, že mu o ekonomickou stránku akvizice vůbec nejde.

Výrazně klesla i hodnota akcií společnosti. Z téměř 55 dolarů, které Musk za akcii Twitteru nabídl, má teď každá hodnotu stěží 40 dolarů. A to se při množství akcií, které Musk kupuje, hodně prodraží.

Twitter se bude kvůli odstoupení od dohody soudit. Zda nakonec Musk platformu opravdu koupí je tak méně jasné než kdy dřív.

Původně chtěl Musk koupit Twitter za 43,3 miliardy dolarů, v přepočtu se bavíme o částce přesahující bilion korun.

Zdroje: PCGamer